• Sat. Sep 28th, 2024

Rywalizacja USA kontra Chiny w polityce dotyczącej Bitcoin przyniesie korzyści branży – Justin Sun

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Aug 5, 2024
Rywalizacja USA kontra Chiny w polityce dotyczącej Bitcoin przyniesie korzyści branży – Justin Sung

Tron Foundation founder predicts China’s stance on Bitcoin will shift to encourage healthy competition with the US.

Tron’s Justin Sun is calling on China to reconsider its position and support for Bitcoin, just as Donald Trump is backing the digital asset on a promise to make the US the crypto capital of the world.

Niedawna obietnica kandydata na prezydenta z ramienia Republikanów Trumpa podczas przemówienia na konferencji Bitcoin 2024, Sun z zadowoleniem przyjmuje plany stworzenia strategicznych zapasów BTC.

Były prezydent zadeklarował, że jego wybór doprowadzi do znaczących zmian w polityce, aby rząd zatrzymał 100% swojego obecnego BTC. Kandydat GOP zachęcił posiadaczy Bitcoina do unikania sprzedaży swoich aktywów, obiecując, że jego administracja nabędzie więcej.

Sun odpowiadając na komentarze Trumpa zauważa, że branża skorzysta na zdrowej rywalizacji między Chinami a USA. Niedawny post na X tego eksperta od blockchain wskazuje na potrzebę, aby Chiny podjęły działania i osiągnęły dalszy postęp w przestrzeni cyfrowych aktywów.

Sun kwestionuje restrykcyjną politykę Chin wobec kryptowalut

Oświadczenie Sun pojawia się w momencie, gdy Chiny wciąż trzymają się swojego historycznie rygorystycznego stanowiska wobec cyfrowych aktywów. Chiny były niegdyś światowym liderem w wydobywaniu i handlu BTC przed wprowadzeniem restrykcyjnej polityki wobec kryptowalut.

Dekadę wcześniej chińscy górnicy przekształcili kraj w potęgę produkcji BTC z dominującą pojemnością w sieci BTC. Fortuna zmieniła się we wrześniu 2017 roku, gdy rząd zakazał Initial Coin Offerings (ICO) i nakazał zamknięcie lokalnych giełd kryptowalut.

Pomimo początkowych ograniczeń, tania elektryczność w Chinach była głównym katalizatorem rozkwitających operacji wydobywczych. W szczególności regiony takie jak Mongolia Wewnętrzna, Syczuan i Xinjiang przyczyniły się do dominacji Chin przez kilka lat.

Sytuacja w Chinach drastycznie się zmieniła, gdy wicepremier Liu wydał szeroko zakrojone represje, aby zakazać wydobywania i handlu BTC. Ruch ten obejmował kolejne działania regulacyjne, które spowodowały, że rząd ogłosił wszystkie transakcje oparte na kryptowalutach jako nielegalne we wrześniu, oprócz ogólnokrajowego zakazu wydobycia.

Rząd chiński wyjaśnił podstawy swojego twardego stanowiska jako wpływ na środowisko, obawy o stabilność finansową, odpływ kapitału i zużycie energii. Dodatkowo, rząd chciał sprawować kontrolę nad systemem gospodarczym.

Zakaz Chin wywołał globalny efekt, powodując tymczasowy spadek wskaźnika hash sieci BTC o połowę. Wskaźnik ten wzrósł dopiero po masowej emigracji górników do Rosji, USA i Kazachstanu.

W ostatnich latach Chiny aktywnie rozwijały Central Bank Digital Currency (CBDC) pomimo represji wobec zdecentralizowanych kryptowalut. Cyfrowy juan jest drogą do modernizacji systemu monetarnego przy jednoczesnym zapewnieniu nadzoru państwowego nad transakcjami finansowymi.

Eksperci nawołują Chiny do zmiany twardego stanowiska Nawoływanie Sun do Chin, aby zmieniły ogólny zakaz polityki Bitcoin, stanowi znaczące wyzwanie dla status quo Pekinu. Jako wybitna postać w branży blockchain, Sun sugeruje, że niepowodzenie Chin w naśladowaniu USA naraża kraj na pozostanie w tyle w globalnym wyścigu o adopcję i innowacje w kryptowalutach.

Eksperci branżowi uznają, że zmiana stanowiska Chin z restrykcyjnego może mieć daleko idące implikacje dla globalnych kryptowalut. Anndy Lian uważa, że Chiny powinny dopasować politykę Bitcoin USA, którą obiecuje Trump.

Jako międzyrządowy ekspert od blockchain, Lian zauważa, że USA pozycjonują się jako globalny lider kryptowalut. Podobna ścieżka ze strony Chin mogłaby pobudzić zdrową rywalizację między dwoma potęgami gospodarczymi.

Lian powtarza sugestię Sun, że rywalizacja może wywołać serię postępów w technologii blockchain. Opublikowany autor uważa, że rywalizacja między Chinami a USA mogłaby wprowadzić lepsze ramy regulacyjne i powszechną adopcję kryptowalut.

Odwrócenie twardego stanowiska przez Chiny dodałoby kluczowy element do globalnego rynku. Takie działanie dostarczy zwiększoną płynność, lepszą infrastrukturę i wzmocni środki bezpieczeństwa. Rywalizacja mogłaby doprowadzić do zrównoważonych regulacji, które są kluczowe w minimalizowaniu ryzyka związanego z zmiennością, oszustwami i utratą zaufania inwestorów.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *