Krypto giełda z siedzibą na Kajmanach, Gate.io, ogłosiła plany zakończenia działalności w Japonii z powodu presji regulacyjnej.
Renomowana scentralizowana giełda kryptowalut Gate.io potwierdziła plany opuszczenia japońskiego rynku. W ogłoszeniu z 22 lipca Gate.io priorytetowo traktuje przestrzeganie regulacji dotyczących aktywów kryptograficznych w Japonii.
Giełda kryptowalut stwierdziła, że proces zamykania działalności będzie przebiegał etapami. Najpierw Gate.io zawiesiło tworzenie nowych kont i rejestrację dla japońskich użytkowników.
Zakończenie działalności Gate.io w Japonii
Giełda kryptowalut rozpocznie proces zakończenia oferty produktów w Japonii w najbliższych tygodniach. W poście na blogu Gate.io wyraziło ubolewanie z powodu opuszczenia dynamicznego japońskiego przemysłu kryptowalutowego i zobowiązało się wznowić działalność po spełnieniu wymogów regulacyjnych.
Walcząca giełda kryptowalut planuje spełnić wymagania Japońskiej Agencji Usług Finansowych. Gate.io plasuje się wśród największych giełd kryptowalut pod względem wolumenu obrotu. Raport CoinGecko pokazuje, że wolumen obrotu na Gate.io wyniósł 2,34 miliarda dolarów.
Po osiągnięciu stabilnej pozycji rynkowej w Japonii, giełda kryptowalut planuje pomóc dotkniętym klientom w migracji do zgodnych z regulacjami firm kryptograficznych. Gate.io doradza klientom przeniesienie swoich aktywów na regulowane giełdy kryptowalut w Japonii.
Przegląd strony internetowej Gate.io pokazuje, że giełda kryptowalut usunęła język japoński ze swojej platformy. Giełda kryptowalut dostarczy dalsze szczegóły dotyczące procesu zamykania działalności.
Gate.io zachęca japońskich klientów do przenoszenia środków na inne giełdy
Jednak Gate.io obiecało informować klientów na bieżąco o trwającym procesie zamykania działalności. W ogłoszeniu Gate.io poinformowało, że będzie przestrzegać wymagań japońskich regulatorów finansowych podczas zamykania działalności.
Wraz z rosnącą popularnością aktywów kryptograficznych, japońscy regulatorzy finansowi badają sposoby wzmocnienia ochrony klientów. Działania egzekucyjne FSA w branży kryptowalut mają na celu przywrócenie integralności rynku.
Pomimo starań o przywrócenie porządku regulacyjnego w sektorze cyfrowym, FSA została zmuszona do rewizji istniejącego prawa dotyczącego aktywów cyfrowych. W niedawnym publikacji japońscy regulatorzy finansowi zmienili ustawę o usługach płatniczych i ustawę o instrumentach finansowych i giełdach, aby jasno określić zasady dotyczące emisji aktywów wirtualnych.
Zgodnie z nowymi przepisami, dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi (VASPs) musieli wdrożyć odpowiednie środki bezpieczeństwa i przeprowadzać regularne audyty. Później, w 2021 roku, FSA wprowadziła surowsze wymagania licencyjne w celu zwalczania nieuczciwych praktyk biznesowych.
VASPs byli zobowiązani do wdrożenia odpowiednich środków bezpieczeństwa i dostarczania informacji finansowych firmy odpowiednim organom. Lokalni i zagraniczni VASPs muszą przestrzegać międzynarodowych standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby działać na japońskim rynku kryptowalut.
Przydatność japońskiego rynku kryptowalut
Nowa legislacja pozwala firmom kryptograficznym na zgłaszanie podejrzanych działań. Niedawno japońscy regulatorzy finansowi ogłosili plany rozpoczęcia nadzoru nad stablecoinami wspieranymi przez fiat.
Regulatorzy wprowadzili nowe przepisy dotyczące stablecoinów, wymagając od VASPs utrzymywania rezerw odpowiadających wartości tokenów w obiegu. Emitenci stablecoinów zostali zobowiązani do przeprowadzania regularnych audytów w celu zwiększenia przejrzystości i stabilności.
W lutym japoński rząd zatwierdził ustawę o reformie gospodarczej, pozwalającą na zaangażowanie się funduszy inwestycyjnych w kupno i sprzedaż aktywów kryptograficznych. Ustawa o reformie gospodarczej została początkowo zaproponowana we wrześniu 2023 roku, mając na celu promowanie wzrostu biznesu poprzez oferowanie wsparcia finansowego i ulg podatkowych dla przedsiębiorstw.