• Sat. Sep 7th, 2024

Gate.io opuszcza japoński rynek kryptowalut, aby spełnić wymagania regulacyjne

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jul 24, 2024
Gate.io opuszcza japoński rynek kryptowalut, aby spełnić wymagania regulacyjne

Krypto giełda Gate.io z Kajmanów ogłosiła plany zakończenia działalności w Japonii z powodu presji regulacyjnej.

Renomowana scentralizowana giełda kryptowalut Gate.io potwierdziła plany opuszczenia japońskiego rynku. W ogłoszeniu z 22 lipca Gate.io zapowiedziało, że priorytetem będzie przestrzeganie regulacji dotyczących kryptowalut w Japonii.

Giełda kryptowalut oświadczyła, że proces zamykania działalności będzie przebiegał etapami. Najpierw Gate.io zawiesiło tworzenie nowych kont i rejestrację dla japońskich użytkowników.

Gate.io zamyka działalność w Japonii

Giełda kryptowalut rozpocznie proces zakończenia oferty swoich produktów w Japonii. W poście na blogu Gate.io wyraziło żal z powodu opuszczenia tętniącego życiem japońskiego rynku kryptowalut i zobowiązało się do powrotu do działalności po spełnieniu wymagań regulacyjnych.

Zmagająca się z problemami giełda kryptowalut planuje spełnić wymagania Japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA). Gate.io znajduje się wśród największych giełd kryptowalut pod względem wolumenu obrotów. Raport CoinGecko pokazuje, że wolumen obrotu Gate.io osiągnął 2,34 miliarda dolarów.

Zdobywszy trwałą pozycję na rynku japońskim, krypto giełda planuje pomóc dotkniętym klientom w migracji do zgodnych z przepisami firm kryptowalutowych. Gate.io doradziło klientom przeniesienie swoich aktywów do regulowanych giełd kryptowalut w Japonii.

Przegląd strony internetowej Gate.io pokazuje, że giełda usunęła język japoński ze swojej platformy. Giełda kryptowalut dostarczy dalsze szczegóły dotyczące procesu migracji kont.

Gate.io nawołuje japońskich klientów do przeniesienia środków na inne giełdy

Jednak Gate.io obiecało informować klientów na bieżąco o trwającym procesie zamykania działalności. W ogłoszeniu Gate.io zapowiedziało przestrzeganie wymagań japońskich regulatorów finansowych podczas zamykania swojej działalności.

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, japońscy regulatorzy finansowi poszukują sposobów na wzmocnienie ochrony klientów. Działania egzekucyjne FSA w branży kryptowalutowej mają na celu przywrócenie integralności rynku.

Pomimo wysiłków mających na celu przywrócenie regulacyjnego porządku w sektorze cyfrowym, FSA została zmuszona do zrewidowania istniejącego prawa dotyczącego aktywów cyfrowych. W niedawnej publikacji japońscy regulatorzy finansowi zmienili Ustawę o Usługach Płatniczych oraz Ustawę o Instrumentach Finansowych i Giełdach, aby jasno określić zasady wydawania aktywów wirtualnych.

Zgodnie z nowym prawem, dostawcy usług aktywów wirtualnych (VASPs) zostali zobowiązani do wdrożenia odpowiednich środków bezpieczeństwa i przeprowadzania regularnych audytów. W późniejszym czasie, w 2021 roku, FSA wprowadziła surowsze wymagania dotyczące licencjonowania, aby przeciwdziałać nieuczciwym praktykom biznesowym.

VASPs musieli wdrożyć odpowiednie środki bezpieczeństwa i przedstawić swoją sytuację finansową odpowiednim organom. Lokalni i zagraniczni VASPs muszą spełniać międzynarodowe standardy przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby działać na japońskim rynku kryptowalut.

Odpowiedniość japońskiego rynku kryptowalut

Nowe przepisy umożliwiają firmom kryptowalutowym zgłaszanie podejrzanych działań. Niedawno japońscy regulatorzy finansowi ogłosili plany rozpoczęcia nadzoru nad stablecoinami opartymi na fiat.

Regulatorzy wprowadzili nowe przepisy dotyczące stablecoinów, zobowiązując VASPs do utrzymania rezerwy odpowiadającej wartości tokenów w obiegu. Emitenci stablecoinów zostali poinstruowani do przeprowadzania regularnych audytów w celu zwiększenia przejrzystości i stabilności.

W lutym japoński rząd zatwierdził ustawę reformy gospodarczej, pozwalającą spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością na angażowanie się w kupno i sprzedaż aktywów kryptowalutowych. Ustawa o reformie gospodarczej została początkowo zaproponowana we wrześniu 2023 roku, mając na celu promowanie wzrostu gospodarczego poprzez oferowanie wsparcia finansowego i ulg podatkowych dla firm.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *