• Fri. Oct 18th, 2024

Sleuthowie On-Chain ujawniają zysk MrBeasta w wysokości 13 milionów dolarów uzyskany z kontrowersyjnych tokenów

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Oct 16, 2024
Sleuthowie On-Chain ujawniają zysk MrBeasta w wysokości 13 milionów dolarów uzyskany z kontrowersyjnych tokenów

Analitycy on-chain ujawnili, że kilka portfeli kryptowalutowych powiązanych ze znanym YouTuberem MrBeastem wygenerowało około 13 milionów dolarów, inwestując w tokeny typu “pump-and-dump”. Według firmy zajmującej się analizą kryptowalut Arkham Intelligence, główny portfel YouTubera, który wykorzystał kilka lat temu do nabycia NFT, w 2021 roku zakupił wiele kontrowersyjnych tokenów kryptowalutowych i zbył je w ciągu kilku godzin, osiągając znaczne zyski.

MrBeast zamienia inwestycję 25 tysięcy dolarów na 1,2 miliona dolarów Co więcej, sleuth on-chain o pseudonimie SomaXBT ujawnił w poniedziałek, że portfele kryptowalutowe powiązane z MrBeastem zainwestowały jedynie około 250 tysięcy dolarów w te tokeny, generując miliony zysków. Około 25 tysięcy dolarów z tej kwoty zostało wykorzystane na zakup 25 tysięcy tokenów Polkamon (PMON). Po czterech godzinach MrBeast sprzedał PMON, zyskując około 1,2 miliona dolarów.

Warto wspomnieć, że inny sleuth on-chain, ZachXBT, oskarżył twórcę Polkamon o uruchomienie w 2020 roku licznych projektów kryptowalutowych, mających na celu wzbogacenie insiderów i influencerów poprzez sprzedaż ich tokenów na giełdzie detalistom.

Oprócz PMON, MrBeast, jak podano, zarobił ogromne pieniądze na tokenie SuperVerse (SUPER), który promował na platformie X w 2021 roku. Według SomaXBT, YouTuber wydał 100 tysięcy USDC na zakup około miliona tokenów SuperVerse w tamtym roku. Miesiąc później sprzedał całą swoją pulę SUPER po tym, jak cena tokena wzrosła o 90%. MrBeast zarobił 8,9 miliona dolarów na SuperVerse.

Pracownik Coinbase kwestionuje zaangażowanie MrBeasta w promowanie kontrowersyjnych tokenów Chociaż sleuthowie on-chain uważają, że to MrBeast stał za tymi transakcjami, szef działu produktów Coinbase, Conor Grogan, przestrzega opinię publiczną przed wyciąganiem pochopnych wniosków. Twierdzi, że istnieje możliwość, iż znajomy YouTubera miał nieautoryzowany dostęp do jego konta na platformie X i wykorzystał je do promowania oraz sprzedaży tokenów.

Argument Grogana może być prawdziwy, biorąc pod uwagę, że kilku celebrytów zgłosiło przypadki przejęcia ich kont w mediach społecznościowych, które następnie były wykorzystywane do promowania fałszywych tokenów kryptowalutowych. Na przykład amerykański raper Rich the Kid padł ofiarą ataku hakerskiego na swoje konto na platformie X na początku tego roku. Atakujący udostępnił adres Solana meme coin, który został uruchomiony na platformie PumpFun. Ci, którzy zainwestowali w ten token, stracili setki dolarów, po tym jak haker szybko wyprzedał swoje udziały.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *